Blog

Lutris - gry na Linux
31.08.2023, 02:20

Jak grać w gry Windowsowe na Linuxie

Co prawda, dzięki SteamDeck, trend się powoli się zmienia, ale nadal gry komputerowe często są dostępne wyłącznie na platformie Windows, co może stanowić problem dla użytkowników systemu  Linux. Na szczęście istnieją narzędzia i oprogramowanie, które umożliwiają uruchamianie tych gier również na Linuxie. W tym artykule przedstawię krok po kroku  jak przygotować system, aby uruchamiać gty Windowsowe na systemie Linux.

29.08.2023, 23:59

Porównanie dystrybucji Linuxa, która będzie dla mnie najlepsza?

Wybór odpowiedniej dystrybucji Linuxa może być trudnym zadaniem, ponieważ istnieje wiele różnych wariantów dostępnych na rynku. Każda z tych dystrybucji ma swoje unikalne cechy i zalety, które mogą sprawić, że będzie idealna dla jednego użytkownika, ale zupełnie nie przydatna do drugiego. W tym artykule przedstawię kilka najpopularniejszych dystrybucji Linuxa, oraz czym się wyróżniają.

Ranking klientów poczty na system Linux
28.08.2023, 11:02

Top lista klientów poczty na Linuxa

Klient poczty jest nieodłącznym elementem współczesnego świata komunikacji, chociaż już nie tak popularnymi jak kiedyś. Dla użytkowników systemu Linux istnieje wiele opcji do wyboru, jeśli chodzi o programy pocztowe. W tym artykule przedstawię listę najlepszych i najpopularniejszych klientów poczty na system Linux.

Gnome 45 Beta
18.08.2023, 00:04

Co nowego w Gnome 45 Beta

Od dzisiaj Gnome 45 Beta został udostępniony do publicznych testów. Jakie zmiany zawiera?